خانه » پاورپوینت » دانلود پاورپوینت بررسی ریزپردازنده
دانلود پاورپوینت بررسی ریزپردازنده

دانلود پاورپوینت بررسی ریزپردازنده

دانلود پاورپوینت بررسی ریزپردازنده

دانلود پاورپوینت بررسی ریزپردازنده اولین ریزپردازنده به وسیله شرکت اینتل که یک ریز کنترل کننده۴ بیتی بوده ابداع شد.اولین ریزپردازنده تک تراشه‌ای، ریزپردازنده Intel 4004 بود که توانست دو عدد چهاربیتی دودویی را جمع کرده و اعمال متعددی را انجام دهد.امکانات ریزپردازنده ۴۰۰۴ بسیار محدود بود به همین علت ریزپردازنده ۸ بیتی (۸۰۰۰) تولید شد…………..

دانلود پاورپوینت بررسی ریزپردازنده

Intel 8008 توانست اعداد ۸ بیتی را به کارگیرد، همچنین اندازه حافظه را از ۴۰۹۶ کلمه چهاربیتی در ۴۰۰۴ به k16 کلمه هشت بیتی افزایش یافت.هردوی این ریزپردازنده‌ها نیازهای روز را برطرف می‌کردند. اما با گذشت زمان و افزایش خواسته‌ها سرعت پایین آن‌ها باعث افزایش محدودیت شد.علت سرعت کند آن‌ها (جمع ۲۰۰۰۰ عدد در ثانیه) استفاده از مدارهای منطقی PMOS (نیمه‌هادی اکسید فلز از نوع کانال p) بود.در همان زمان مدارهای NMOS (نیمه‌هادی اکسید فلز از نوع N) به وجود آمد که بسیار سریع‌تر از PMOS بود.

– NMOS از منبع تغذیه مثبت استفاده می‌کرد و سرعت ریزپردازنده را ۲۵ بار افزایش می‌داد، همچنین ارتباط دهی آن با مدارهای جنبی ریزپردازنده از نوع TTL بسیار آسان بود.

دانلود پاورپوینت بررسی ریزپردازنده

حافظه در یک سیستم مبتنی بر ریزپردازنده برای ذخیره کردن دستورهای یک برنامه و اطلاعات مورد استفاده برنامه به کار می‌رود.

 برنامه مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها است که برای انجام یک کار مفید درکامپیوتر به کار می‌رود.

از Rom یا نوعی از آن مانند EPRom برای نگهداری برنامه استفاده می‌شود.

از RAM برای نگهداری اطلاعات استفاده می‌شود.

RAM معمولاً از نوع حافظه NMOS یا CMOS است.

در سیستم‌های حافظه کوچک از نوع حافظه SRAM (استاتیکی) و در سیستم‌های بزرگ حافظه از حافظه غالباً با اجزاء DRAM (دینامیکی) استفاده می‌شود. مجموعه‌های دستورالعمل ریزپردازنده‌های ۳۲ بیتی بسیار شبیه ماشین‌های ۱۶ بیتی هستند. امتیاز عمده ریزپردازنده ۳۲ بیتی نسبت به ریزپردازنده ۱۶ بیتی این است که با سرعت بسیار بالاتری کار می‌کند و حافظه خیلی بیشتری را آدرس دهی می‌نماید……………

 

فرمت :  قابل ویرایش | PPT | صفحات :۲۸۹

*****************************************

نکته : فایل فوق قابل ویرایش می باشد

برای مشاهده سایر عناوین برروی لینک زیر کلیک بفرمایید

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است