خانه » پروژه » گرافیک وهنر » مقاله بررسی صنعت چاپ
مقاله بررسی صنعت چاپ

مقاله بررسی صنعت چاپ

 دانلود مقاله صنعت چاپ

مراحل صنعت چاپ

 آنچه امروز به عنوان تحول صنعت چاپ مطرح است ، تبديل چاپ به عنوان يك رسانه است . صنعت چاپ جزئي از تكنولوژي ارتباطات است و هر مركز چاپ براي ادامه حيات در هزاره سوم بايد بدون واسطه در دنياي ارتباطات در شبكه گسترده رسانه هاي ديجيتال جاي بگيرد.
اكر درك كنيم كه چاپ يك رسانه است و در مركز تحولات تكنولوژيهاي ارتباطي قرار دارد، ديدگاهمان را نسبت به اين رسانه به عنوان يك ابزار بازاريابي تصحيح خواهيم كرد.
اگر بدانيم كه هزينه چاپ و ارسال پستي يك ميليون بروشور تمام رنگي معادل تنها 5 بار اعلان تلويزيوني است و همچنين چاپ اختصاصي بااطلاعات متغيير بازخورد مشتري را در تبليغات پستي از 2% به 36% افزايش مي دهد، به اهميت بازاريابي به وسيله پست مستقيم (Direct Mailing) بيشتر پي مي بريم . پست مستقيم يكي از ابزار هاي بازاريابي مستقيم (Direct Marketing) است.

مقاله صنعت چاپ

كساني كه حتي به طور مختصر از شيوه هاي بازاريابي نوين مطلع هستند به ندرت مايلند كه از يك پيام و يك نوع تبليغ براي تمام مشتريان و مخاطبين خود استفاده كنند. اما تا كنون تنها وسيله براي چاپ نسخه هاي رنگي با كيفيت بالا، چاپ افست بوده است و در سيستم افست هم چاپ تك نسخه مفهومي ندارد
هرچه تعداد افراد در گروهي كه برايشان پيام داريم افزايش مي يابد محدوده اشتراك بين آنها كمتر شده و ما از سليقه تك تك مخاطبان دور تر مي شويم. وقتي سعي مي كنيم پيام ما عده بيشتري را شامل شود، اين پيام اغلب آنقدر كلي و ملايم خواهد بود كه بدون جلب توجهي از ميان بازار ما عبور خواهد كرد.
امكان ايجاد ارتباط تك به تك با مشتريان و مخاطب قرار دادن فرد به فرد آنها با توجه به آنچه نياز دارند، امروز بوسيله ماشينهاي چاپ و ديجيتال فراهم آمده است.
با تركيب بانك اطلاعاتي كه از مشتريان خود در اختيار داريد و سيستم چاپ ديجيتال ، براي آنها نسخه هايي توليد مي كنيد كه از نظر متن يا تصوير و يا هردو متفاوت هستند. بوسيله چاپ با اطلاعات متغير ما با هر فرد متفاوت مطابق با نياز او صحبت مي كنيم.

 بحث چاپ مانند يک زنجير است که از دانه های متععدی تشکيل شده است . برای رسيدن به تخصص در مورد چاپ (افست) لازم است در موارد متعددی مطالعه  ٬ تحقيق و تحصيل نمود. هنرها و صنايع مختلفی دست بدست هم داده اند تا آثار چاپی با کيفيت و با کاربردهای مختلف توليد شوند.

نقاشی و گرافيک :

برای بصری نمودن ايده ها و تفکرات احتياج به هنر آموزی در اين دو زمينه را داريد. تا وقتی نتوانيد بخوبی ذهنيات خود را پياده سازی نماييد ٬ اولين حلقه زنجير را شل بسته ايد …

برای يادگيری اين هنر ميتوانيد در رشته های نقاشی و گرافيک که در سطوح مختلف و در مراکز خصوصی و دولتی به تحصيل بپردازيد.

منابع

http://www.pendar.net/http://shahriar-art1.persianblog.com/http://www.pdhco.com/

فرمت : قابل ویرایش | WORD | صفحات : 18

******************************************

نکته : فایل فوق قابل ویرایش می باشد

 

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است