خانه » پروژه » عمران و معماری » پروژه روستا سرآسیاب مشهد
پروژه روستا سرآسیاب مشهد

پروژه روستا سرآسیاب مشهد

پروژه روستا سرآسیاب مشهد

پروژه روستا سرآسیاب مشهد  نام روستای انتخابی سرآسیاب است که در جاده ی مشهد شاندیز واقع شده است.علت انتخاب روستا باید گفت به این دلیل که هیچ گونه اطلاعاتی درباره ی روستا های اطراف مشهد نداشتیم با مشورت استاد خود  این روستای خوش آب و هوا را برگزیدیم.طی ۳ بار رفتن به روستا و گفتگو با مردم اطلاعاتی را جمع آوری کردیمبه بعضی از خانه ها وارد شدیم و ساعاتی را در روستا قدم زدیم تنها برای اینکه با حال و هوای روستا که همه ی ما از آن دوریم آشنا شویم…………

پروژه روستا سرآسیاب مشهد

موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی:

شهرستان مشهد از جمله شهرستان های شمالی استان خراسان است که در °۳۵ و ۴۳ دقیقه تا °۳۷ و ۸ دقیقه شمالی و °۵۹ و ۴ دقیقه تا °۶۰ و ۳۶ دقیقه طول شرقی واقع شده است.این شهرستان در حال حاضر از شمال به جمهوری ترکمنستان، از شرق به شهرستان سرخس و تربت جام و از جنوب به شهرستان های تربت و تربت حیدریه و از غرب نیشابور و چناران و درگز محدود می شود.این شهرستان دارای ۵ بخش به نام های ۱) کلات نادری ۲) مرکزی ۳) رضوی ۴) احمدآباد ۵) طرقبه و ۱۵ دهستان می باشد.دربخش طرقبه دو دهستان به نام های طرقبه و شاندیز وجود دارد.

پروژه روستا سرآسیاب مشهد

بررسی منابع آب آشامیدنی و کشاورزی روستا:از طریق یک حلقه چاه که در حاشی رودخانه حفر شده (احداث یک منبع اب هوایی در مجاورت گورستان روستا) تأمین می شود. آب توسط پمپ به منبع فوق منتقل شده و سپس از طریق شبکه آبرسانی به واحدهای مسکونی و تجاری روستا هدایت می شود. تمامی واحدهای مسکونی کنتور آب دارند. و آب بها می پردازند. آب کشاورزی از طریق ۲ حلقه چاه عمیق، ۳ حلقه نیمه عمیق، ۳ رشته قنات، یک دهانه چشمه و رودخانه شاندیز تأمین می شود………….

 

فرمت :  قابل ویرایش | WORD | صفحات : ۵۰

************************************************

نکته : فایل فوق قابل ویرایش می باشد

برای مشاهده سایر عناوین برروی لینک زیر کلیک بفرمایید

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است